Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zalać sąsiada z dołu bądź nasza pociecha wybiło szybę w samochodzie znajomego. W takich sprawach ocali nas ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Obejmuje ona szkody wyrządzone innym osobom. To co jest w niej najlepsze to to, iż chroni nie tylko osobę, która wykupiła polisę, ale też jej najbliższych.

OC przez większa część osób kojarzona jest z zabezpieczeniem, które musi kupić kierowca auta. Niemniej jednak, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest również formą ubezpieczenia od nieszczęśliwych przypadków, jakie mogą zdarzyć się w naszym powszednim życiu. Zdecydowanie, za pomocą niej możemy ochronić się przed obciążeniem  finansowym w momencie, gdy zatopimy sąsiada czy wyrządzimy komuś jakąś inną krzywdę, jaka wiązała się będzie ze stratą finansową. Powinno się również uzupełnić, że polisę odpowiedzialności cywilnej można powiązać na przykład z ubezpieczeniem domu, dzięki czemu ubezpieczenie będzie nas znacznie mniej kosztowało.

Kiedy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest przydatne?

Ubezpieczenie przyda się w sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć. Takimi sytuacjami są zalanie czyjegoś lokalu, zbicie szyby, pogryzienie nieznajomego przez naszego psa lub uszkodzenie rzeczy należącej do osoby trzeciej. Polisa, jaką kupujemy obejmuje również sytuacje, w jakich przejedziemy kogoś i musimy zrealizować należyte zadośćuczynienie z tego tytułu.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu polisy OC?

Wybierając ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej musimy o kilku kwestiach pamiętać. w zasadzie, powinieneś wybrać odpowiednią sumę ubezpieczenia oznacza to maksymalną wartość zadośćuczynienia, jakie spienięży towarzystwo ubezpieczeniowe poszkodowanej osobie. Dzięki wskutek tego, będziemy mieć pewność, że nie będziemy musieli nic płacić z własnej kieszeni. Należy również zwrócić uwagę na zakres ochrony, jaką gwarantuje polisa. Im większa jest wykaz rzeczy, od jakich jesteśmy ubezpieczeni, tym lepiej dla nas i tym pełniejsze jest taka polisa.  Ubezpieczający z tytułu polisy odpowiedzialności cywilnej nie ochrania też naszych działań związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa, tych które wykonujemy w pracy.

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote