Ubezpieczenia grupowe w Uniqa

Zgodnie z przyjętą przez UNIQA Polska strategią rozwoju sprzedaży w obszarze ubezpieczeń grupowych firma, ubezpieczyciel chce podwoić liczbę pracowników objętych ochroną w ramach tego typu umów. Koordynacją działań ma zająć się Adam Antczak – nowy dyrektor Departamentu Sprzedaży – Ubezpieczenia Grupowe UNIQA Polska.

Adam Łoziak, wiceprezes spółek UNIQA w Polsce, odpowiedzialny za sprzedaż ubezpieczeń grupowych, podkreślił, że ubezpieczenia grupowe są najszybciej rozwijającym się segmentem w UNIQA Polska. W ramach tego ubezpieczenia chronionych jest prawie 100 tysięcy pracowników z 6 tysięcy firm. Ubezpieczenie dostępne jest na polskim rynku od 5 lat.

„UNIQA 2.0” to długoterminowa strategia, które związana jest z rozwojem ubezpieczeń na życie. Strategia ta zakłada między innymi zwiększenie do 2020 r. liczby klientów UNIQA w Europie do 15 milionów. Od 2011 r. ich liczba wzrosła z 7,5 do ponad 10 mln. Flagowym grupowym ubezpieczeniem na życie UNIQA jest „Bezpieczna przyszłość”. Składka dostosowana jest do struktury grupy i wynosi od 10 zł za osobę. Kwoty świadczeń mogą osiągać nawet kilkaset tysięcy złotych. UNIQA planuje w tym roku rozbudować portfel ubezpieczeń grupowych. Adam Łoziak podał, że ubezpieczyciel planuje wprowadzić ubezpieczenie dla małych grup liczących od 3 do 9 osób. Planowany jest również rozwój pakietu UNIQA Twoje Życie – Twój Dom. Jest to grupowe ubezpieczenie na życie w ramach Bezpiecznej przyszłości z dodatkowym ubezpieczeniem mieszkania lub domu. Składka płatna jest co miesiąc.

Adam Antczak rozpoczął karierę zawodową na początku lat dziewięćdziesiątych jako agent ubezpieczeniowy. Następnie odpowiadał m.in. za kierowanie jednostkami sprzedażowymi ubezpieczeń majątkowych i życiowych. Jest doświadczonych w organizowaniu i zarządzaniu sprzedażą produktów finansowych, jak również w prowadzeniu i wdrażaniu projektów. Przed rozpoczęciem pracy w UNIQA był dyrektorem Biura Ubezpieczeń w Meritum Banku ICB. Był też związany m.in. z Bankiem BPH i GE Money Bank. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Zarządzania. Zdał egzamin dla brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych.

5.00 avg. rating (98% score) - 1 vote