Kara za brak OC

Rosną kary za brak ubezpieczenia OC. Jeżeli jesteś właścicielem pojazdu osobowego, w 2017 roku brak polisy będzie Ciebie kosztować nawet 4000 złotych. Posiadacze aut > 3,5 t zapłacą jeszcze więcej!

Kara za jazdę bez ważnej polisy  jest powiązana z płacą minimalną , której wielkość co roku wyznacza rząd ponieważ od nowego roku płaca minimalna podrośnie z 1850 do dwóch tysięcy złotych , podrożeje również polisa OC.

Kara za brak OC w 2017 roku


Całkowita wysokość grzywny zależy też od tego, jak długo nie będziesz posiadał ubezpieczenia OC oraz od typu wozu, jakim się poruszasz. Kierowcy pojazdów osobowych zapłacą maksymalnie cztery tysiące złotych, czyli trzysta zł więcej niż w roku 2016. Maksymalna kara dotknie tych, których przerwa wyniesie powyżej 14 dni. Jeżeli bez aktualnego OC będziemy poruszać się od 4 do dwóch tygodni – zapłacimy połowę tej grzywny, innymi słowy 2000 zł. Opóźnienie krótszy niż 3 dni będzie Ciebie kosztowało 800 złotych, czyli 20% maksymalnej grzywny.

Większe auto, wyższa grzywnaWłaściciele samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i autobusów zapłacą jeszcze więcej  maksymalna grzywna wyniesie 6000 złotych. Wzrosną także kary dla posiadaczy skuterków, motocykli i quadów oraz innych  pojazdów zmuszeni będą oddać nawet 670 zł, to znaczy pięć dych więcej niż w poprzednim roku.

Brak OC – żadna oszczędnośćUFG od kilku lat toczy wojnę z posiadaczami samochodów, jacy nie płacą za OC.  Jest ich masa, każdego roku nawet sto tysięcy kierowców próbuje zaoszczędzić na kupnie polisy jest to oszczędność bardzo złudna. Jeżeli spowodujemy kraksę będziemy musieli pokryć koszta naprawy zniszczonych samochodów z własnych środków, a do tego zostaniemy obciążeni karą za brak polisy. „Oszczędność” może więc kosztować nas dziesiątki tysięcy złotych. Nie mówimy narazie o szkodach osobowych, za jakie także poniesiemy odpowiedzialność.

Kiedy nie zapłacisz grzywny za brak OC?Dla przestraszonych kierowców mamy także dobre wieści. Jeżeli od lat jeździsz tym samym autem, Twoja polisa OC przedłuży się samoczynnie, o czym bez wątpliwości zawiadomi Cię Wasz ubezpieczyciel czy też agent ubezpieczeniowy, jeżeli zapłaciłeś wszystkie raty. Bez wątpliwości ubezpieczyciel będzie wielokrotnie przypominać Wam o zaległościach, a gdy spowodujesz wypadek, wstrzyma wypłatę odszkodowania do czasu, gdy zapłacisz wszystkie zaległości. Pomimo tego nie będzie Wam groził żadna kara.
Kara grozi Ci tylko w przypadku, gdy automatyczne przedłużenie ubezpieczenia oc nie zadziała czyli:
Jeśli nabyłeś samochód i korzystałeś z polisy poprzedniego posiadacza po jej zakończeniu musisz ubezpieczyć pojazd na własną rękę wejdź zatem w kalkulator OC i sam oblicz cenę polisy
Jeśli nie opłaciłeś wszystkich składek za ubezpieczenie OC

Nie tylko policja – kto nakłada kary za brak OC?Pamiętaj, że grzywnę za brak ważnej polisy OC prócz policji podczas kontroli, może z góry ustalić też UFG, który na bieżąco pilnuje w systemie wznowień wszystkich ubezpieczeń. List o nałożeniu grzywny dostaniesz też wówczas, gdy Twoje auto lub motocykl stoją użytkowane na parkingu.

Nie jeżdżę autem – czy muszę kupić ubezpieczenie OC?Na nic tłumaczenia, że Twoje auto od miesięcy stoi zepsute w garażu. Jeśli pojazd jest zarejestrowany, musi mieć ubezpieczenie. Od tych przepisów nie ma żadnego odstępstwa i takie usprawiedliwienie bez wątpienia nie pozwoli wam ustrzec się od grzywny . Jeżeli nie chcesz płacić, sprzedaj pojazd czy też zezłomuj i wyrejestruj.

Podsumowanie
1.    Za brak aktualnego OC w 2017 rosną kary r. za auto osobowe zapłacisz aż 4000 zł
2.     W razie szkody ponosisz wszystkie finansowe konsekwencje. Jazda po drogach bez ważnego  OC nie opłaca się!.
3.    Za brak ważnej polisy OC ukaże Cię policja mandatem  a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny nałoży grzywnę.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes